joomla templates top joomla templates template joomla

Wrocław koduje 2.0 – podsumowanie projektu w auli Politechniki Wrocławskiej

c .

Czas podsumowań

Za nami uroczysta gala projektu „Wrocław koduje 2.0”. Tegoroczna edycja programu należała do jednego z najważniejszych projektów, jakie nadzorowało nasze Centrum. Wraz ze współpracującą z nami fundacją Liga Niezwykłych Umysłów udało nam się zachęcić do stawienia pierwszych kroków w świecie programowania ponad 800 uczniów wrocławskich gimnazjów i liceów.

Podczas mającego miejsce w auli głównej Politechniki Wrocławskiej podsumowania wręczone zostały nagrody i dyplomy dla najbardziej aktywnych ligowiczów i ich nauczycieli oraz certyfikaty, zaświadczające o pozytywnym zdaniu egzaminu sprawdzającemu wiedzę z podstaw C++. Wraz z założycielami fundacji podsumowaliśmy także przebieg i statystki z obecnej edycji oraz opowiedzieliśmy o planach, jakie zamierzamy zrealizować w nadchodzącym roku szkolnym. Jednym z naszych największych marzeń jest organizacja pierwszego wrocławskiego hackathonu dla uczniów. Nie bez powodu mówi się, że języki programowania stają się językami całego globu – cieszymy się, że coraz więcej młodych wrocławian ma dzięki naszym działaniom możliwość poznawania świata IT.

Futurystyczna przyszłość IT

Słyszeliście o zawodach takich jak sentymentalista, robot retrainer czy computer museum director? To jedne z wielu zawodów przyszłości, które pojawią się na rynku już w 2030 roku. O tej futurystycznej stronie informatyki opowiedział uczestnikom gali Wojciech Majeran – być może uczestniczący w naszym projekcie uczniowie będą kiedyś wykonywali takie zawody?

Wielcy zwycięzcy

Najbardziej wyczekiwaną częścią gali dla jej uczestników było, oczywiście, ogłoszenie wyników indywidualnych i zespołowych tegorocznej edycji projektu. W klasyfikacji szkół w kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjne okazały się: liceum nr 2 i 10 oraz technikum numer 3, zaś w kategorii gimnazjów: gimnazja numer 23, 24 i 34. W klasyfikacji indywidualnej wśród gimnazjalistów zdecydowanie zwyciężył Jakub Janeczko z gimnazjum nr 23. Laureatem "Wrocław Koduje 2.0" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych został natomiast Konrad Hajduga z Licem nr 17. Absolutnym rekordzistą w liczbie zdobytych neuronów (czyli punktów przyznawanych za rozwiązywane zadania) i zwycięzcą Ligi Niezwykłych Umysłów w roku szkolnym 2016/2017 został jednak uczeń z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze - Wojciech Bednarz. Jego osiągnięcia w projekcie zostały zauważone przez przedstawicieli telefonii Mobile Vikings, którzy zaproponowali mu staż w swojej firmie. Jesteśmy dumni, że do sukcesu chłopca przyczynił się nasz program. Daje nam to jeszcze więcej energii do dalszego działania i zachęcania do programowania coraz większej liczby uczniów!

Wszystkim uczestnikom (i ich nauczycielom) gratulujemy osiągniętych wyników – jesteśmy pod wrażeniem Waszego zaangażowania, entuzjazmu, a często też liczby zerwanych nocy, poświęconych na rozwiązywanie przygotowanych dla Was na platformie zadań.

Kolejna edycja rusza już jesienią! Do zobaczenia w październiku!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z gali w telewizji Echo24: https://www.youtube.com/watch?v=xgpVkmwJgCI

 

...I obejrzenia kilku zdjęć z gali :-)

Gala1.png

Ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem gali

Gala 2a.png

W oczekiwaniu na wyniki tegorocznej edycji

gimlnu.png

Nagrodzeni uczniowie

LNU4.png

I zwycięskie szkoły

LNU5.png

W dziewczynach siła!

Liceumlnu.png

Szczęśliwi laureaci

Gala2.png

… I ich nieocenieni nauczyciele.

Nasza siedziba

Kontakt

Centrum Usług Informatycznych
we Wrocławiu

ul. Namysłowska 8, IV piętro
(Centrum Biznesu "Grafit")
50-304 Wrocław
tel.+48 71 777 90 32
faks +48 71 798 44 90
e-mail: cui@cui.wroclaw.pl
NIP: 8971793846 REGON: 022287361

BIP CUI Biuletyn Informacji Publicznej

ISO/IEC 20000-1:2011

ISO ISO/IEC 20000
Numer Certyfikatu: 12858