Aktualności

joomla templates top joomla templates template joomla

Indywidualne Tablice Rejestracyjne jeszcze szybciej

f Katarzyna Wienconek c .

Na początku sierpnia uruchomiliśmy aplikację ITR Starostwa zaprojektowaną i napisaną przez CUI na zlecenie Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego Wrocławia. Aplikacja jest rozszerzeniem działającej od kilku już lat aplikacji ITR. Została ona udostępniona przez Urząd Miejski Wrocławia wszystkim pozostałym 29 powiatom z województwa dolnośląskiego w celu uproszczenia i skrócenia procesu przyznawania indywidualnej tablicy rejestracyjnej.

To do starostwa powiatowego miasta wojewódzkiego, czyli w tym przypadku Urzędu  Miejskiego Wrocławia, trafiały pisemne wnioski z pozostałych starostw w województwie o wpisanie wyróżnika indywidualnej tablicy rejestracyjnej (np. D0 ASIA), ponieważ taki rejestr prowadzony jest w obrębie województwa. Do tej pory komunikacja między starostwami powiatowymi w celu rezerwacji konkretnej indywidualnej tablicy rejestracyjnej odbywała się korespondencyjnie, pocztą tradycyjną, co znacznie wydłużało cały proces. Teraz aplikacja pozwala zweryfikować dostępność danej indywidualnej tablicy rejestracyjnej, zarówno wstępnie obywatelowi (taka możliwość jest dostępna już od kilku lat pod adresem http://wyszukiwarkaitr.cui.wroclaw.pl/), jak i ostatecznie urzędnikowi na etapie rejestracji pojazdu. Co najważniejsze - urzędnik prowadzący rejestrację pojazdu nie musi już czekać kilku dni na pisemną decyzję Urzędu Miejskiego Wrocławia, wpis wyróżnika do ewidencji tablic indywidualnych generuje się automatycznie. Wdrożone rozwiązanie usprawniło komunikację, maksymalnie skróciło proces weryfikacji dostępności wyróżnika i oczekiwania na decyzję o wpisaniu wyróżnika indywidualnego do ewidencji tablic indywidualnych.

W pracy nad rozwiązaniem zastosowaliśmy zwinne metodyki zarządzania projektami. Dostępność rozwiązania z poziomu przeglądarki internetowej i otwartość Klienta maksymalnie uprościły wdrożenie.

 ITR1

Kontakt

Centrum Usług Informatycznych
we Wrocławiu

ul. Namysłowska 8, IV piętro
(Centrum Biznesu "Grafit")
50-304 Wrocław
tel.+48 71 777 90 32
faks +48 71 798 44 90
e-mail: cui@cui.wroclaw.pl
ePUAP: /CUI/SkrytkaESP
NIP: 8971793846 REGON: 022287361

BIP CUI Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

 

ISO/IEC 20000-1:2011

ISO ISO/IEC 20000
Numer Certyfikatu: 12858

 

 

Mapa serwisu