historia

+
listopad 2016

konsolidacja z Zarządem Obsługi Jednostek Miejskich

Dzięki konsolidacji z ZOJM zakres naszych usług powiększył się o usługi finansowo – księgowe dla Urzędu Miasta, jednostek samorządowych, wrocławskich placówek oświatowych i osiedli mieszkaniowych.

+
lipiec 2016

przekształcenie w CUW

Decyzją Rady Miejskiej Wrocławia statut Centrum Usług Informatycznych został przekształcony w Centrum Usług Wspólnych. Jest to koncepcja organizacyjna, która od lat sprawdzająca się w świecie zarówno biznesu, jak i administracji. Ułatwia m.in. wspólne zakupy towarów i usług, planowanie i realizacja inwestycji oraz centralizację funkcji administracyjnych tj. księgowość czy obsługa informatyczna.

+
listopad 2014

ISO 20000

ISO CUI jako samodzielna jednostka utrzymuje certyfikat ISO20000 nadany wcześniej przez brytyjską firmę BSI Urzędowi Miejskiemu Wrocławia. Certyfikat jest potwierdzeniem najwyższej jakości usług świadczonych dziś przez CUI.

więcej

+
kwiecień 2014

zmiana siedziby

Grafit Po trzech miesiącach od przekształcenia się Wydziału Informatyki w Centrum Usług Informatycznych przyszedł czas na kolejną poważną zmianę. CUI opuściło mury Urzędu Miejskiego przy ul. Świdnickiej 53 i rozpoczęło pracę w nowoczesnym budynku przy ul. Namysłowskiej 8.

+
styczeń 2014

wydzielenie CUI

Logo CUI Z dniem 1 stycznia z Wydziału Infomatyki Urzędu Miejskiego Wrocławia przekształciliśmy się w jednostkę gminną, która od tej pory może świadczyć usługi dla wszystkich jednostek miejskich Wrocławia.

+
lipeic 2013

EDU MAN

Połączenie wszystkich szkół (250) we Wrocławiu siecią światłowodową z zapewnieniem dostępu scentralizowanego do internetu na poziomie kilkuset mega.

+
kwiecień 2010

Katalog usług

Transformacja Wydziału Informatyk (WIN) z Działu technicznego w Dział usługowy. Pierwsze wdrożenie katalogu usług.

+
styczeń 2010

zakończenie budowy nowoczesnej serwerowni

Zakończenie budowy nowoczesnej serwerowni
+
czerwiec 2009

wdrożenie internetowego systemu rezerwacji wizyt w urzędzie

COM Kotrlarska Wdrożenie internetowego system rezerwacji wizyt w urzędzie

więcej

+
kwiecień 2009

bezprzewodowa sieć radiowa

Rafał Dutkiewicz i Dariusz Jędryczek Wrocław uruchomił bezprzewodową sieć radiową. Obecnie w mieście znajduje ponad 400 punktów dostępowych, gdzie zupełnie bez dodatkowych kosztów można odwiedzić dowolną stronę internetową. Ta liczba ciągle rośnie.

więcej

+
marzec 2004

poczta elektroniczna

Lotus Notes Domino, jako następca Sendmaila, stał się głównym medium komunikacyjnym zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz Urzędu Miasta. Lotus Notes stanowi system pracy grupowej oraz platformę służącą do budowy i rozwoju aplikacji z różnych dziedzin działalności urzędu i jednostek miejskich. Od momentu uruchomienia Lotusa powstało ok. 100 aplikacji.

+
kwiecień 2003

Wydział Informatyki

Dyrektorem Wydziału Informatyki zostaje Rafał Hanys. Pokazał on, że informatyka to pewien koszt, wprowadził systemowe podejście do informatyki. To czas modernizacji części sprzętowej, infrastruktury technicznej, wdrożenia zintegrowanych systemów informatycznych. Pierwszy system ERP.

+
grudzień 1990

Miejski Ośrodek Informatyki

Wraz z powstaniem administracji publicznej i samorządu powstał Miejski Ośrodek Informatyki (zajmował się tylko urzędem). Powstało ok. 120 aplikacji wspierające niskiego poziomu procesy biznesowe w urzędzie, np. naliczanie dodatku, ekwiwalentu, aplikacje dla poszczególnych sekcji w Wydziale Podatków.

joomla templates top joomla templates template joomla

Kontakt

Centrum Usług Informatycznych
we Wrocławiu

ul. Namysłowska 8, IV piętro
(Centrum Biznesu "Grafit")
50-304 Wrocław
tel.+48 71 777 90 32
faks +48 71 798 44 90
e-mail: cui@cui.wroclaw.pl
ePUAP: /CUI/SkrytkaESP
NIP: 8971793846 REGON: 022287361

BIP CUI Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

 

ISO/IEC 20000-1:2018

ISO ISO/IEC 20000
Numer Certyfikatu: 12858

 

 

Mapa serwisu